A gdyby tak spojrzeć na biologię z innej perspektywy?

A gdyby tak spojrzeć na biologię z innej perspektywy?

Uczniowie naszego liceum oraz Gimnazjum Prywatnego nr 2 wybrali się na warsztaty BioCEN do nowo otwartego Laboratorium Biologii Molekularnej w budynku XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja.

Po założeniu białych fartuchów powtórzyliśmy wiadomości dotyczące bakterii. Następnym etapem było przystąpienie do doświadczeń. Jednym z nich było zbadanie tych mikroorganizmów w danym zakątku pokoju czy na swojej własnej dłoni.

Większość czasu została przeznaczona na eksperymenty przy użyciu pipety i małych probówek, dzięki czemu można było wykryć różne substancje chemiczne. Używając dostępnych składników i przedmiotów, na zakończenie warsztatów uczestnicy mieli okazję przygotować swój własny ser.

Pierwsze takiego typu doświadczenia i obcowanie z biologią z pewnością na długo zapadną w pamięci. Część naszych uczniów wiąże przyszłość z kierunkami przyrodniczymi, zatem warsztaty były dla nich dobrym startem w kierunku przyszłości.

Udostępnij: