Festiwal Nauk Przyrodniczych

Festiwal Nauk Przyrodniczych

Na zaproszenie społeczności XXI Liceum Ogólnokształcącego im Hugona Kołłątaja w Warszawie, uczniowie Liceum im. Janusza Korczaka gościli na Pikniku Naukowym. Była to świetna okazja do poznania nauki od praktycznej strony oraz wykonania wielu ciekawych doświadczeń.

Probówki, pipety, mikroskopy, odczynniki – z tymi przedmiotami spotkali się uczestnicy pikniku, realizując ciekawe projekty badawcze. Impreza była okazją do przełożenia zdobytej wiedzy teoretycznej na praktykę i sprawdzenia dosłownie na własnej skórze niektórych doświadczeń.

Piknik umożliwił także pogłębienie zainteresowań naukami ścisłymi wśród uczniów, którzy z tymi kierunkami wiążą swoją przyszłość. Imprezie towarzyszył pokaz ptaków drapieżnych, podczas którego licealiści mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia tych zwierząt.

To nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa edukacyjna. Uczniowie Korczaka mieli okazję wziąć również udział w praktycznych zajęciach w nowoczesnym Laboratorium Biologii Molekularnej, zlokalizowanym w XXI LO. Warsztaty w białych fartuchach, połączone ze sporą dawką wiedzy praktycznej zdobytej podczas pikniku, z pewnością zaowocują, a uczniowie zainteresowani naukami przyrodniczymi, będą mogli wykorzystać to doświadczenie w swojej dalszej edukacji.

Udostępnij: