Podróż edukacyjna

Podróż edukacyjna

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”

Stefan Żeromski

Z myślą o zaspokajaniu pragnienia wiedzy, o którym wspominał Stefan Żeromski, wyruszyliśmy 4 września 2018 roku w nową, emocjonującą podróż edukacyjną. Kolejny etap w drodze do egzaminu maturalnego za nami. Porzucamy myśli o błogim, wakacyjnym wypoczynku i
z werwą i nową energią przystępujemy do kolejnego etapu przygotowań.

Nowe wyzwania pojawiają się także przed uczniami klasy pierwszej, którzy wstępują dopiero na ścieżkę licealnych przygód. Nasza społeczność szkolna, składająca się ze wspaniałej młodzieży i znakomitych pedagogów, wyruszyła już w pierwszym miesiącu nauki na wyjazd integracyjny nad Bałtyk. Wiadomo przecież, że twórcza nauka odbywa się owocnie tylko w
zaprzyjaźnionych, otwartych i twórczych grupach. Dlatego, by w pełni wykorzystywać swój potencjał, musimy funkcjonować w przyjaznym środowisku, nic zaś tak nie integruje, jak wspólnie spędzony czas, wypełniony aktywnościami.

To niezwykle istotne, ponieważ nowy rok szkolny w Liceum Korczaka zapowiada się barwnie. Kreatywne, autorskie lekcje prowadzone w kameralnych grupach, interesujące wyjazdy, zrównoważony rozwój prowadzony na ścieżce pomnażania wiedzy i umiejętności zachowywania indywidualizmu myślenia. Jak to zrobić? Pochylmy się nad słowami:

„Jak pozbyć się uprzedzeń? Myślowych nawyków? Wpływu innych osób? Otóż… jest na te pytania odpowiedź. Musimy nieustannie i uparcie poszukiwać nowego, innego punktu widzenia.”

Nancy H. Kleinbaum

Udostępnij: