O Szkole

W związku z reformą oświaty Gimnazjum Prywatne Nr 2 funkcjonujące z powodzeniem od 17 -tu lat jako najlepsze gimnazjum na Ochocie jest przekształcone w Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące. Dlatego mogę zapewnić, że znamy się na rzeczy. Funkcjonowanie szkoły z punktu widzenia dydaktycznego i organizacyjnego nie jest nam obce.
Zapewniamy doświadczoną, kreatywną kadrę, wysoki poziom nauczania, profesjonalne przygotowanie do nowej matury, miłą i kameralną atmosferę oraz dobrą lokalizację (ul. Szczęśliwicka 50/54).
Przewidujemy realizację innowacyjnych programów nauczania przy możliwości wyrównywania zaległości, naukę trzech języków nowożytnych (angielski na poziomie C-1, niemiecki i hiszpański na poziomie B-2), uczestnictwo w życiu sportowym i kulturalnym dzielnicy oraz miasta i optymalne warunki edukacyjne.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie to najlepszy wybór!

Wesprzemy Cię w podjęciu decyzji, które pomogą określić Twoje predyspozycje zawodowe.
W naszej ofercie:

• zajęcia z treningu uważności
  • współpraca z psychologiem i doradcą zawodowym

(Godziny pracy psychologa: Poniedziałek 8.00-12.00, Środa 8.00-11.00, Piątek 8.00-11.00)
  • rzetelne przygotowanie do matury:
    • zajęcia z egzaminatorami maturalnymi
    • praca z arkuszami maturalnymi
    • zajęcia w ramach rozszerzeń programowych z doświadczoną kadrą
  • współpraca z uczelniami wyższymi
  • zindywidualizowana praca w małych grupach
  • zwiększona liczba godzin przedmiotów kierunkowych, w tym: zajęcia fakultatywne, koła przedmiotowe, szachy
  • szeroki wybór języków obcych: niemiecki, angielski, hiszpański, francuski
  • wsparcie dla obcokrajowców – dodatkowe lekcje jęz. polskiego jako obcego
  • atrakcyjne wyjazdy i wyjścia pozalekcyjne
  • dla najlepszych uczniów stypendia finansowe!!!

REKRUTACJA@LICEUMKORCZAKA.PL
WPISOWE: 1200 ZŁ