Mistrzostwa dzielnicy Ochota w szachach szybkich

Mistrzostwa dzielnicy Ochota w szachach szybkich

1 lutego 2020 roku odbył się w naszej Szkole jubileuszowy, bo już piąty turniej szachowy o młodzieżowe mistrzostwo dzielnicy Ochota w szachach szybkich (P-30).W turnieju mogła startować młodzież w wieku 13-19 lat, uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz liceów i innych szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych w naszej dzielnicy.

Do rozgrywki przystąpiło 14 zawodników reprezentujących w zdecydowanej większości ochockie licea ogólnokształcące.

Zwycięzcą został Bartosz Pigoń, reprezentant CLX LO im.Grota-Roweckiego. Srebrny medal wywalczył Michał Jodłowski z VII LO im.Juliusza Słowackiego a trzecie miejsce zajął Piotr Brodzik reprezentujący barwy naszego Liceum. Nagrodę dla najlepszej kobiety otrzymała Amelia Jakubowska (również z naszej szkoły), a mistrzostwo w konkurencji szkół podstawowych wywalczył Dawid Wieczorek (SP97).

Pięciu zawodników zdobyło normy na kategorie szachowe: Mateusz Rokicki, Michał Tuszyński i Jakub Barchwic – IV kategoria, a Juliusz Sadowski i Mateusz Szulc – V kategoria.

Turniej sędziował znany nie tylko w Polsce ale i na świecie arbiter FA Ryszard Królikowski. Sędzią rundowym i organizatorem imprezy był nauczyciel naszej szkoły – p. Maciej Stawujak.

Obsługą gości oraz serwisem fotograficznym zajmowała się p. Sekretarz naszej szkoły – Alicja Galuba. Imponujące nagrody sponsorowała dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im.Janusza Korczaka, w osobie p.dyr. Bożeny Bronikowskiej, która przywitała gości a na koniec turnieju zaprosiła wszystkich na kolejną edycję zawodów w roku 2021, już w nowej siedzibie naszej szkoły.

Udostępnij: