Uczniowie Liceum Korczaka przyjęli z rąk Ambasadora Indii honorowy patronat nad pomnikiem „Dobrego Maharadży”

26 stycznia 2022 uczniowie Liceum Korczaka przyjęli z rąk Ambasadora Indii honorowy patronat nad pomnikiem „Dobrego Maharadży”. Był to Indyjski arystokrata, który z dobrej woli i bezinteresownie pomógł ponad tysiącowi polskich dzieci, które udało się ewakuować ze ZSRS po 24 grudnia 1941 roku. Zapewniał im nie tylko materialny byt ale również dbał o wykształcenie i rozwój kulturalny budując im szkoły i teatry. Serce i dobroć, które okazywał najmłodszym stawiają go w jednym rzędzie z patronem naszej szkoły – Januszem Korczakiem.