Dzień Hiszpański

Dzień Hiszpański

Dnia 18 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się “Dzień z kulturą hiszpańską”. Wydarzenie to związane było ściśle z obchodami Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra w Hiszpanii i miało przybliżyć naszym uczniom hiszpańskie tradycje i zwyczaje.

W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły, którzy byli publicznością, natomiast całość przygotowała klasa 1A, grupa hiszpańska.

Dziewczynki z klasy 1A przebrały się w tradycyjne stroje hiszpańskie, w których tańczy się flamenco. I chociaż Hiszpanki nie ubierają się tak podczas Świąt Bożego Narodzenia to był to dodatkowy akcent kulturowy, który wzbogacił całość wydarzenia.

Młodzież przygotowała potrawy, które jada się w Hiszpanii podczas Bożego Narodzenia oraz w innych dniach w roku. Na naszym stole mogliśmy zobaczyć, a później posmakować: churros, hiszpańskie oliwki, torilla de patatas, różnorodne ciasta, patatas bravas i wiele innych. Wszystkie potrawy nie tylko były smaczne ale także były pięknie podane. A o wszystko zadbała klasa 1A.

Podczas kosztowania smakołyków w tle słychać było hiszpańskie kolędy i piosenki świąteczne.

Całość zamknęła prezentacja multimedialna przygotowana przez 2 uczennice: Oliwię Leloch i Maję Wysocką, w której uczennice opisały najważniejsze tradycje bożonarodzeniowe i noworoczne w Hiszpanii.

“Dzień z kulturą hiszpańską” cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli, którzy chętnie zadawali pytania i byli zainteresowani innymi tradycjami.

Udostępnij: