Turniej szachowy

Dnia 6.02 2024 odbył się w naszej szkole tradycyjny turniej szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły.

W zawodach rozegranych na dystansie 9 rund w tempie P-15 (szachy szybkie) wzięło udział 31 zawodników (niemal 1/3 wszystkich uczniów!).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył uczeń klasy II – Tomasz Kędziora z rewelacyjnym wynikiem 9 pkt. na 9 możliwych, Tomek pokonał wszystkich rywali i obronił mistrzostwo zdobyte w ubiegłym roku.

Wicemistrzostwo szkoły zdobył Tymon Rudak z klasy III, a brązowy medal przypadł w udziale jego klasowemu koledze – Kacprowi Piłce.

W konkurencji dziewcząt po niezwykle zaciętej walce wygrała Aurelia Kozłowska z klasy I.

Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, medale i nagrody ufundowane przez dyrekcję.

Turniej zorganizował i sędziował nauczyciel historii, HiT i szachów – p. Maciej Stawujak